Я розумію дилему українських колег, - глава МЗС Латвії про "формулу Штайнмаєра"


Українська влада стоїть перед дилемою, тому що потрібно вирішувати питання пов’язані з безпекою, в такому випадку будь-які кроки викликають критику
Про це заявив глава МЗС Латвії Едгар Ринкевич, повідомляє Укрінформ.
“Я розумію дилему українських колег: з одного боку треба рухатися уперед, потрібно вирішувати питання безпеки, а з іншого боку будь-який крок викликає багато питань і критики. Міжнародна оцінка “формули Штайнмаєра” буде позитивною, оскільки ми бачимо, що це все ж деякий крок у реалізації Мінських домовленостей. Але я вже довго міністр і можу сказати, що є багато підписаних угод, але важливішим є те, як вони виконуються”, — заявив Ринкевич.
Він зазначив, що для нього є важливим фактором виконання Мінських угод.
“З нашої точки зору, тільки виконання Мінських домовленостей може послабити чи скасувати санкції проти Росії після анексії Криму і подій, які розпочалися на Донбасі”, — констатував глава МЗС.
Він зазначив, що хотів би бачити повне, а не часткове виконання Мінську, а контроль над міждержавним кордоном має бути в руках України.
Ринкевич зазначив, що зараз міжнародна ситуація для України складна, але є ряд країн, зокрема Латвія, які вважають, що Україна повинна залишатись у повістці дня ЄС.
“Якщо Україна скаже, що ще не бачить прогресу у виконанні Мінських домовленостей, і вважає, що завчасно послаблювати санкції (проти Росії – ред.), то, я думаю, що це відіграє свою роль”, — висловив думку політик.
Він наголосив, що підтримка Латвією України залишатиметься на такому рівні.
Ринкевич також поінформував, що 7 жовтня відвідає з візитом Україну, і зможе отримати картину щодо безпеки на Донбасі.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/10/02/ya_rozumiyu_dylemu_ukrayinskykh_koleg_glava_mzs_latviyi_pro_quotformulu_shtaynmayeraquot” Об этом сообщает puls-gazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя